2. Зимни спортове
  3. Хокеистите на Славия докоснаха титлата след 6:2 над ЦСКА

Хокеистите на Славия докоснаха титлата след 6:2 над ЦСКА

Хокеистите на Славия спечелиха възловия мач срещу прекия си конкурент за първото място ЦСКА с 6:2 (0:0, 5:1, 1:1) в Зимния дворец. Двубоят се игра късно снощи и бе последен за двата отбора от втория кръг на шампионата. Победата за "белите" не дойде лесно.

Двата отбора изиграха вълнуваща първа третина, в която на висота се оказаха защитните формации, които не допуснаха голове. Кулминацията в тази първа част бе отсъдената дузпа за "червените", която Кирил Ходулов не успя да реализира. През втората третина шампионите вдигнаха оборотите и само в рамките на две минути вкараха три гола във вратата на Ивайло Асенов. Резултатът бе открит от Росен Христов, а след него Цветан Цветанов и Мартин Бояджиев реализираха нови голове за Славия. До края на втората третина за "белите" се разписаха още Джефри Хаглънд и Георги Младенов. За ЦСКА точен бе Андрей Вачков в 29-та минута. В последната третина двата отбора си отбелязаха по един гол. Първо Росен Асенов от Славия покачи на 6:1 в 43-та минута, а в 45-ата Красимир Монов намали на 2:6 с асистенцията на Доменико Евтимов.

Срещата бе посетена от гласовита агитка на ЦСКА, която не спря да подкрепя отбора си през целия мач, въпреки негативния резултат. Със спечелените нови три точки отборът на Славия вече е недостижим на върха и на практика защити титлата си от миналия сезон. Последната среща за годината ще бъде в четвъртък, 10-ти октомври, отново в Зимния дворец в Студентски град. От 20.40 часа на леда един срещу друг ще излязат отборите на Левски и Айсберг.