2. Зимни спортове
  3. Хорак вкара два гола за победа на Чехия над Словения

Хорак вкара два гола за победа на Чехия над Словения

Центърът Елиас Линдхолм вкара петия си гол в турнира, а Швеция се изкачи на второ място в група "А" след разгромното 8:1 над Италия

Центърът Роман Хорак вкара два бързи гола при победата на Чехия с 5:1 над Словения в мач от Световното първенство по хокей на лед. Успехът в петък вечер изкачи шампионите от 2010 година на второ място в група "Б" с точка пред Швейцария и две зад лидера Канада, който преследва третия си пореден трофей и рекорден 27-и.

Головете на Хорак паднаха три минути един от друг в първата третина, в която чехите доминираха тотално. Михал Репик се разписа рано при числено предимство за 1:0, а Хорак удвои аванса на чехите в друг пауърплей след осем минути игра и вкара отново след 11:46 на леда. Михал Кемпни беше точен за 4:0 след подаване на Петер Врана зад мрежата в началото на втората част, но словенците намалиха в третата чрез Миха Верлич. Роман Червенка обаче оформи крайния резултат.

Центърът Елиас Линдхолм вкара петия си гол в турнира, а Швеция се изкачи на второ място в група "А" след разгромното 8:1 над Италия. Скандинавците се разписаха пет пъти в последната третина и с това убиха интригата в срещата.