2. Зимни спортове
  3. И Сейнт Луис не успя да спре серията на Монреал

И Сейнт Луис не успя да спре серията на Монреал

Резултатите в НХЛ

След като записа шест поредни победи от началото на сезона срещу тимове от Източната конференция, отборът на Монреал надигра с 3:0 и водача в Западната - Сейнт Луис.В собствената си зала "Бел Сентър" домакините реализираха по едно попадение през всяка от третините, за да запишат най-добрия си старт след седем мача в цялата си 98-годишна история в НХЛ.

Макс Пачорети откри резултата минута и половина преди края на първия период, Александър Сьомин покачи на 2:0 в началото на втората част, а Тори Мичел оформи крайното 3:0 с втория си гол за сезона осем минути преди края. Вратарят на Монреал Кори Прайс направи пореден много силен мач, след като отрази рекордните през сезона 38 удара към вратата си. Това бе втори шътаут за него в рамките на последните три срещи. С победата Монреал събра 14 точки и остава еднолично начело в цялата лига. Въпреки поражението, Сейнт Луис остава водач на Запад, където разделя първото място с Далас и Ванкувър с по 10 точки.

За разлика от Монреал, който все още не познава вкуса на загубата, тимът на Кълъмбъс продължава да търси първата си победа през сезона. Блу Джакетс отстъпи пред гостуващия Ню Йорк Айлендърс с 0:4, а това бе седмо поражение за тима от началото на сезона. Така отборът от щата Охайо продължава да бъде единственият в двете конференции, който няма победа все още. С успеха си Айлендърс си върна първото място в дивизия Метрополитън с 9 точки от 6 мача.

Николай Кульомин даде аванс на гостите минута преди края на първата част, след което последва безрезултатна втора. Кълъмбъс опитваше по всякакъв начин да изравни и отправи цели 37 удара към вратата на Ярослав Халак, но вратарят на "островитяните" се оказа непробиваем и записа първата си суха мрежа през сезона. Въпреки усилията на домакините, гостите стигнаха до нови три гола между 52-ата и 56-ата минута. Точни бяха Томас Хики, Кал Клътербъг и Джон Таварес, който се разписа на празна врата.

В една от най-резултатните срещи от тази нощ съставът на Вашингтон записа категоричен успех с 6:2 като гост над Калгари. Двубоят ще се запомни с гола, който отбеляза капитанът на гостите Александър Овечкин в началото на втората част. 30 секунди след нейното началото руснакът се възползва от неконцентрираните действия на стража на домакините Йонас Хилер, за да отбележи за 2:1. С попадението Овечкин събра 900 точки по системата гол плюс пас, като така стана първият играч в историята на Вашингтон, който достига до тази кота.

Малко след гола на Овечкин Никлас Бекстрьом и Ти Джей Оши също реализираха за столичани, с което предрешиха крайния изход на двубоя. Останалите три попадения за гостите бяха дело на Андре Бураковски, Джейсън Чимера и отново Бекстрьом, докато за Калгари голмайстори станаха Шон Монахън и Марк Джордано. Успехът бе трети пореден за Вашингтон, с който тимът се утвърди на третото място в дивизия Метрополитън с 8 точки, докато за Калгари загубата бе четвърта поредна. Канадците имат само една победа от началото на сезона и заемат последното място в Западната конференция.