2. Зимни спортове
  3. Изненада за Рейнджърс от Атланта

Изненада за Рейнджърс от Атланта

Вижте резултатите в НХЛ

Роб Шремп и Андрю Лад вкараха два гола за 15 секунди във втората част за изненадващата победа на Атланта с 3:0 като гост срещу отбора на Ню Йорк Рейнджърс, който се бори за класиране в плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Рейнджърс не приличаха на себе си само три дни след незабравимата победа над Бостън, но срещу Атланта не игра водещият голмайстор на тима Райън Калахан. Останалата част от нападателите на домакините не успя да преодолее Ондрей Павелец, който записа "шътаут" с 29 спасявания.

Само мач преди края на редовния сезон Рейнджърс са на осмо място в Източната конференция с две точки повече от Каролина. Ураганите обаче са с мач по-малко. Далас остана в битката за последното плейофно място от Западната конференция, след като Луи Ериксон и Брад Ричардс записаха по гол и асистенция за победа с 4:2 над Колорадо. Звездите са девети с две точки зад Анахайм и шампиона Чикаго, като и трите отбора имат по два мача до края. Лидерът в генералното класиране Ванкувър закри успешно домакинската си серия от редовния сезон, след като срази с 5:0 Минесота с хеттрик на Райън Кеслър и два гола на Мейсън Реймънд. Даниел Седин пък записа две асистенции и продължи да води в класацията по точки с общо 102.