2. Зимни спортове
  3. Канада и Русия се класираха за полуфиналите на световното първенство по хокей на лед

В спор за място на финала "кленовите листа" ще играят срещу тима на САЩ

Олимпийският и световен първенец Канада разгроми Швеция с 6:0 и се класира за полуфиналите на световното първенство по хокей на лед в Русия. Марк Шайфъл и Марк Стоун се отличиха с по един гол и две асистенции за победителите.

Канада вкара три попадения в рамките на шест минути във втората част, когато точни бяха Мат Думба, Брад Марчанд и Макс Доми. Дерик Брасард оформи крайното 6:0.

Вратарят Кам Талбот пък се отличи с 24 спасявания и записа четвърти мач без допуснат гол.

В спор за място на финала "кленовите листа" ще играят срещу тима на САЩ, който победи Чехия с 2:1 след дузпи. Канада разгроми янките с 5:1 в първия кръг в груповата фаза на шампионата в Русия.

Домакините от Русия също достигнаха до полуфиналите след успех с 4:1 над Германия.

Бундестимът откри резултата с гол на Патрик Раймер в първата част.

Вадим Шипачьов се отличи с два гола и асистенция за руския тим, а по едно попадение добавиха Евгений Дадонов и Алексадър Овечкин.

На полуфиналите Русия ще играе с тима на Финландия, който разгроми Дания с 5:1.