2. Зимни спортове
  3. Канада победи драматично Франция и се класира за четвъртфиналите

Канада победи драматично Франция и се класира за четвъртфиналите

Олимпийският шампион се наложи с 4:3 над „пелите”

Олимпийският шампион Канада се класира за четвъртфиналите на световното първенство по хокей на лед в Чехия. В мач от група "А" "кленовите листа" победиха с 4:3 срещу Франция. Нападателят Джордън Ебърл отклони удар на Брент Бърнс в мрежата в средата на третия период при числено преимущество и донесе успеха на канадците с 4:3.

Това беше вторият му гол на в срещата. Нападателят Тайлър Сегън също вкара две попадения в актива на Канада. Ебърл и Сегън дадоха два гола аванс за канадския отбор, а Юлиен Десрозие върна "петлите" в срещата. Сегън възстанови аванса от две попадения за канадците във втората част, но Ирик Трейе отново намали изоставането на френския състав, а дамиен Флюри изравни за 3:3. Канада има актив от 15 точки и вече е участник на четвъртфиналите в турнира, докато Франция е с едва 3 точки на предпоследното седмо място в група "А". В друга среща Швеция победи с 2:1 след продължение Швейцария и вече има актив от 13 точки на второ място в тази група.

Елиас Линдхолм и Филип Форсберг бяха точни за скандинавците, докато между двете попадения точен за швейцарците беше Симон Боденман. Форсберг вече има шест гола на световното първенство Швейцария е на четвърта позиция с 9 точки. В група "Б" световният шампион Русия разгроми Беларус със 7:0. Евгени Малкин се отличи с първия си гол в надпреварата, добавяйки и една асистенция. Капитанът Иля Ковалчук също се разписа за руския тим, в който имаше седем различни голмайстори. Русия, Финландия и САЩ имат по 12 точки на първите три места в тази група. Финландците победиха Словакия с 3:0. Йонас Донской, Лео Комаров и Юхамати Алтонен бяха точни за класическия успех на финландския отбор.