2. Зимни спортове
  3. Канада спечели световното първенство по хокей за младежи

Канада спечели световното първенство по хокей за младежи

"Кленовите листа" победиха Русия с 5:4 на финала

Отборът на Канада спечели световното първенство по хокей на лед за младежи, след като се наложи с 5:4 във финала срещу Русия.

Срещата, която се игра в Торонто, започна вихрено, като домакините откриха резултата още в 23-ата секунда на срещата чрез Антъни Дюкле. Две минути по-късно канадците увеличиха преднината си на 2:0, като точен беше Ник Пол. Руснаците върнаха едно попадение в средата на първия период чрез Дмитри Юдин. В началото на втората част домакините набързо вкараха 3 гола, за да увеличат аванса си до 5:1. Точни бяха Конър Макдейвид и Макс Доми на два пъти. Това явно успокои "кленовите листа" и те допуснаха 3 шайби във вратата си в период от едва 3 минути и 16 секунди. Точни за Русия бяха Иван Барбашев, Сергей Толчински и Николай Голдобин.

Въпреки това в последните 20 минути на мача натискът на Русия не даде резултат и тимът на Канада триумфира с първата си световна титла за младежи от 2009 година насам и общо 16-та в историята на междуконтиненталния шампионат.

В срещата за бронзовия медал, която също се игра в Торонто, тимът на Словакия победи Швеция с 4:2.