2. Зимни спортове
  3. Каролина с първа победа от осем мача в НХЛ

Каролина с първа победа от осем мача в НХЛ

Каролина прекъсна негативната си серия от седем поредни загуби след победа над Едмънтън с 5:3 като гост в среща от НХЛ. Хокеистите на Каролина вкараха четири безответни гола в първата и втората третина и стигнаха до успеха

Каролина прекъсна негативната си серия от седем поредни загуби след победа над Едмънтън с 5:3 като гост в среща от НХЛ. Хокеистите на Каролина вкараха четири безответни гола в първата и втората третина и стигнаха до успеха. Джеф Скинър изравни за 1:1 с 12-ия си гол за сезона, а след това попадения за Каролина отбелязаха Джейми Макбейн, Патрик Дуайър и Час Лароз. Едмънтън върна едно попадение чрез Бен Ийгън, но Туомо Рууту възстанови разликата от три гола. Крайното 3:5 оформи Райън Нъгент-Хопкинс с попадение за Едмънън 6:39 минути преди края.

Филаделфия победи с 5:4 след продължение Бъфало в друга среща от лигата. Клод Жиру реализира победния гол за Филаделфия в 2:27 минута на продължението. Филаделфия навакса три гола пасив от първата третина и успя да обърне мача в своя полза за третата поредна победа на отбора.

Победа като гост тази нощ постигна и отборът на Вашингтон, който се наложи с 5:3 над Отава. Отава водеше с 2:1 в началото на последната третина, но Вашингтон обърна резултата, като Алекс Овечкин вкара решителния гол за столичани в третия период.