2. Зимни спортове
  3. Каролина се подигра с Вашингтон като домакин

Каролина се подигра с Вашингтон като домакин

Сенаторите разбиха с 6:0 Ню Йорк Айлъндърс в друг мач от вечерта

Отдавна отпадналият от сметките за плейофи отбор на Каролина се подигра с гостите си от Вашингтон, след като разби с 5:0 Столичаните в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Ерик Стаал вкара два гола и подаде за още един, а Джъстин Питърс записа първи шътаут в кариерата си за победата на Ураганите.

Каролина се намира на последно място в Източната конференция и няма никакви шансове да настигне осмия Торонто, който води със седем точки и мач по-малко само 12 кръга преди края на редовния сезон в НХЛ. Вашингтон пък остана на десето място с точка изоставане срещу Торонто, с което битката на изток се свежда единствено до драмата за последното осмо място, което може да бъде спечелено изненадващо от новаците от Уинипег - бившият отбор на Атланта. Сигурни за плейофите са Рейнджърс, Бостън, Флорида, Ню Джърси, Филаделфия, Питсбърг и Отава.

Сенаторите разбиха с 6:0 Ню Йорк Айлъндърс в друг мач от вечерта, с което намалиха значително шансовете на съперника за класиране в плейофите. Джъстин Фолк и Антъни Стюърт вкараха два гола за Каролина при едва 88 секунди разлика, а Андреас Нодъл добави трета шайба за отбора си в първата част. В другите две третини на мача единственият голмайсторбеше Стаал, който влезе в серия от шест шайби и пет асистенции за последните шест мача на Ураганите в НХЛ. За победата помогна и прекрасната защита на Каролина, която позволи само 17 удара към вратата на Питърс.

На отсрещната част на терена Томаш Вокун имаше сериозни проблеми и беше изваден след едва 5:09 минути, в които допусна два гола от седем удара. Ерик Карлсон и Джейсън Спеца вкараха по два гола за Отава, а Крейг Андерсън направи 28 спасявания при победата над Айлъндърс, която е и трета поредна за устремилите се към плейофите Сенатори. Те се доближиха на две точки от шампиона Бостън в Североизточната дивизия и на една точка зад Питсбърг и Филаделфия в битката за петото място на изток.