2. Зимни спортове
  3. Кайса Мекерейнен спечели преследването в Йостерсунд

Кайса Мекерейнен спечели преследването в Йостерсунд

Кайса Мекерейнен от Финландия спечели преследването на 10 километра от Световната купа по биатлон в шведския зимен център Йостерсунд.

Финландката стартира десета на 0.52 секунди зад Габриела Соукалова от Чехия, но стигна до успеха, след като измина дистанцията за 30:45.1 минути и направи две грешки в четирите стрелби.
За Мекерейнен, която е носителка на малката световна купа в преследването, това е 16-а победа в кариерата.

Италианката Доротеа Вирер остана втора с една пропусната мишена и пасив от 1.9 секунди.
Трета се класира Франциска Хилдебранд (Германия), която беше перфектна на огневия рубеж, но финишира на 3.3 секунди зад Мекерейнен. Германката стартира 17-а.

Победителката в спринта Габриела Соукалова направи две грешки в стрелбата и се нареди пета на 12.8 секунди.

Състезанието премина без българско участие.

В генералното класиране след три старта за сезона води Соукалова със 140 точки, следвана от Вирер със 135 точки, Мари Дорен Абер (Франция) със 135 точки и др.