2. Зимни спортове
  3. Колорадо Авеланш изненада шампиона в собствената му зала

Колорадо Авеланш изненада шампиона в собствената му зала

Колорадо Авеланш постигна една от най-престижните си победи през новия сезон в НХЛ. "Лавините" победиха шампиона Детройт Ред Уингс с 3:2 и то в собствената му зала "Джо Луис Арина".

С основна заслуга за успеха бе вратарят Андрю Рейкрофт, който бе обявен за играч на мача. Стражът на гостите спаси 34 удара към вратата си, като в последните минути бе истинска преграда пред търсещия изравнителен гол съперник.

Началото на мача бе повече от перфектно за Колорадо. Войтек Волски откри още в началото на втората минута, а след 4:34 мин. игра гостите вече водеха с два гола след попадение на Поул Щастни.

Едва тогава Ред Уингс се сетиха, че противникът няма да се победи сам и оказаха натиск, който даде резултат в средата на втората третина, когато Томас Холмстрьом намали резултата - 1:2.

Подобно на първата третина, Коорадо се добра до гол в самото начало на третата. Джордан Лиополд успя да промуши шайбата зад Крис Осгууд (на снимката) и отново даде преднина от два гола на тима си.

Силите на тима от Hockey Town стигнаха само за още едно попадение, дело на Мариан Хоса, и по този начин Авеланч спечели победа за самочувствие в може би най-негостоприемната зала в Лигата.

Двата тима ще се срещнат отново точно след Коледа, но тогава домакин ще бъде Колорадо.