2. Зимни спортове
  3. Кори Шнайдер заключи вратата и Ню Джърси отнесе Аризона с 3:0

Кори Шнайдер заключи вратата и Ню Джърси отнесе Аризона с 3:0

Анахайм победи Детройт с 4:3 след дузпи

Вратарят Кори Шнайдер направи 38 спасявания за третия си мач без допуснат гол за сезона при успеха на Ню Джърси с 3:0 срещу гостуващия Аризона в среща от редовния сезон в първенството на НХЛ. За тима на Ню Джърси това е четвърта поредна победа. Такава серия Девилс записват за пръв път от началото на февруари 2013 година.

Скот Гомес откри резултата през първата част, а в третата две попадения реализира Майк Камалери. Победата доближи Ню Джърси на осем точки от място в плейофите, където те не се играли в последните три сезона. Майк Смит направи 25 спасявания, но Аризона загуби шести пореден двубой.

Анахайм победи Детройт с 4:3 след дузпи. Кори Пери и Якоб Силфверберг бяха точни при дузпите, а домакините губеха с 0:2 след втория период, но успяха да стигнат до обрат и победа в мача. Домакините отбелязаха три гола в рамките на четири минута, за да направят 3:2, но Райли Шийън изравни за Детройт. Другите две попадения за гостите отбеляза Павел Дацюк, но той пропусна при дузпите. За Анахайм се разписаха Андрю Колиано, Емерсон Етъм и Франсоа Бушемен.