2. Зимни спортове
  3. Крис Крейдър вдъхновиха Ню Йорк Рейнджърс за победа в НХЛ

Крис Крейдър вдъхновиха Ню Йорк Рейнджърс за победа в НХЛ

С два гола на нападателя Крис Крейдър Ню Йорк Рейнджърс победи с 5:1 гостуващия Анахайм Дъкс в мач от поредния кръг на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

В "Медисън Скуеър Гардън" силите на "патоците" стигнаха само за един гол в средата на първата третина, с който Брет Лийсън им даде преднина. След това на леда имаше само един отбор и това бе този на "рейнджърите".

Крейдър изравни три минути преди края на първата третина, а във втората отново той и Джими Весей дадоха преднина на домакините от 3:1.

В заключителните 20 минути Ню Йорк Рейнджърс вкара нови две попадения, а техни автори станаха Мика Зибанеджад и Адам Едстрьом.

С победата "рейнджърите" затвърдиха първата си позиция в Столичната дивизия с 41 точки от 28 мача, като водят с пет точки пред втория Ню Йорк Айлендърс, който е и с мач повече. Анахайм е на дъното в Тихоокеанската дивизия с 20 точки.

Айлендърс взеха само точка при домакинството си на лидера в Атлантическата дивизия Бостън Брюинс, след като отстъпиха с 4:5 след дузпи.

"Островитяните" повеждаха на три пъти в мача и не изоставаха в нито един момент преди дузпите, но това не им бе достатъчно за победата.

Нюйоркчани поведоха с 2:0 във втората третина с голове на Александър Романов и Симон Холмстрьом, но Бостън изравни преди почивката чрез Морган Гики и Давид Пастърнак.

В третата четвърт Бо Хорват и Брок Нелсън на два пъти даваха аванс на Айлендърс, но Брюинс стигаха до равенства за 3:3 и 4:4 чрез Джеймс ван Риймсдайк и Майсън Лохрей.

В продълженията гол не падна, а при дузпите за домакините реализира единствено Холмстрьом. За сметка на това за Бостън голове вкараха Чарли Койл и Пастърнак.

С победата "мечоците" събраха актив от 42 точки от първите си 28 мача.