2. Зимни спортове
  3. Кросби отново герой за Питсбърг

Кросби отново герой за Питсбърг

Вижте резултатите от мачовете в НХЛ

Сидни Кросби се разписа само 1:16 минути преди финалната сирена за победата на Питсбърг с 4:3 над Ню Йорк Айлъндърс в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Кросби наниза 12-та си шайба за сезона и общо 250-а за своята кариера, а освен това подаде за още едно от попаденията на "пингвините". Крис Куниц добави два гола и асистенция, а също с три точки, но с гол и две подавания, завърши Евгени Малкин.

С попадението си руският център на Питсбърг сложи край на "сушата", продължила в 15 поредни мача.

Джеф Заткоф, който игра за първи път от 2 ноември, спря 32 изстрела в своя четвърти старт в НХЛ, но не успя да спре два от ударите на Томаш Ванек. Той се завърна успешно на леда, след като се излекува от травма, спряла го от участие в пет последователни мача на тима от Ню Йорк.

Шон Монахан вкара в шестия рунд на дузпите за победа на Калгари с 4:3 над Флорида. Джо Колбърн добави гол и асистенция в редовното време, а останалите попадения реализираха Свен Берчи и Блеър Джоунс.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), срещи от редовния сезон:
Питсбърг - НЙ Айлъндърс 4:3
Вашингтон - Монреал 2:3
Калгари - Флорида 4:3 след дузпи
Ванкувър - Кълъмбъс 6:2
Анахайм - Тампа Бей 1:0 след продължение