2. Зимни спортове
  3. Кузмина спечели преследването в Хохфилцен

Кузмина спечели преследването в Хохфилцен

33-годишната словачка записа осма индивидуална победа в кариерата си

Анастасия Кузмина от Словакия спечели преследването на 10 киломентра за жени от Световната купа по биатлон в австрийския зимен център Хохфилцен.

Кузмина измина трасето за 34.31.2 минути и пропусна само една мишена в първата от четирите стрелби.

33-годишната словачка записа осма индивидуална победа в кариерата си за Световната купа и първа от сезон 2013/2014.

Втора на 10.2 секунди финишира Кайса Мекерейнен (Финландия) , която направи две грешки в стрелбата. Победителката във вчерашния спринт Даря Домрачова (Беларус) остана трета на 11.8 секунди с един пропуск.

В класирането за Световната купа след пет старта начело излезе Кайса Мекерейнен със 196 точки, следвана от Марте Олсбу (Норвегия) със 183 точки и Синьове Солемдал (Норвегия) със 179 точки.

В преследването днес нямаше българско участие.

Световната купа по биатлон в Хохфилцен продължава утре с щафетите 4 по 7.5 км за мъже и 4 по 6 км за жени.