2. Зимни спортове
  3. Лаура Далмайер спечели преследването в Руполдинг

Лаура Далмайер спечели преследването в Руполдинг

Германката води сериозна борба с чехкинята Габриела Соукалова

Германката Лаура Далмайер спечели преследването, валидно за световната купа по биатлон за жени, в германския град Руполдинг.

Далмейер води сериозна борба с чехкинята Габриела Соукалова, която завърши на второ място и продължава да бъде начело в класирането за световната купа.

Далмайер, която имаше 13 секунди аванс пред Соукалова преди последната стрелба, изпревари чехкинята с финален спринт, бурно подкрепяна от сънародниците си.

Италианката Доротея Вирер завърши на трето място, на повече от 53 секунди от победителката.

Габриела Соукалова /Чехия/ е начело във временното класиране за световната купа по биатлон за жени с 467 точки, следвана от Мари Дорен-Абер /Франция/ - 414 точки, Франциска Хилдебранд /Германия/ - 399 точки, и др.

Етапът в Руполдинг, четвърти старт за световната купа по биатлон, завършва утре, неделя, с масов старт за мъже и жени.