2. Зимни спортове
  3. Лидерът в НХЛ Анахайм постигна нов успех

Лидерът в НХЛ Анахайм постигна нов успех

Лидерът в Националната хокейна лига Анахайм победи гостуващия Нешвил с 4:3 след дузпи

Лидерът в Националната хокейна лига Анахайм победи гостуващия Нешвил с 4:3 след дузпи в мач от редовния сезон. Франсоа Бушемен изравни за домакините 2:17 минути преди края, а в последствие Якуб Силфверберг и Райън Кеслър се разписаха при наказателните удари, за да донесат успеха.

Така Анахайм събра 58 точки и вече има 4 точки аванс пред преследвачите Нешвил, Чикаго, Монреал и Тампа Бей. Мат Хендрикс се разписа два пъти при убедителната победа на Едмънтън с 5:2 над гостуващия Ню Йорк Айлендърс.

Джордън Еберле, Дерек Роа и Мат Фрейзър също вкараха, вратарят Бен Скривънс отрази 31 шайби, а поражението свали
гостите от върха в дивизия "Метрополитън".Алекс Овечкин се отличи с гол и асистенция при успеха на Вашингтон над гостуващия Флорида с 4:3. Стражът на домакините Брейдън Холтби завърши с 29 спасявания, а столичани спечелиха за десети път в последните си 14 срещи в лигата.

Ерик Стаал единствен се разписа при дузпите и донесе победата на Каролина с 2:1 като домакин на Бостън. Вратарят на гостите Туука Раск спаси 35 удара, но това не помогна. Патрик Шарп от Чикаго реализира победното попадение в 1:17 минута на продължението за 5:4 срещу гостуващия Далас.

Шарп добави и с асистенция, а Брад Ричардс също завърши с гол и асистенция за домакините. Ерик Коул се отличи с две попадения и асистенция, но тексасците не успяха да стигнат до успеха, въпреки че имаха аванс в резултата на четири пъти в редовното време.

Тайлър Джонсън се разписа два пъти и помогна на Тампа Бей да надделее над домакина Отава с 4:2. Никита Кучеров се отчете с две асистенции, а Виктор Хедман и Стивън Стамкос също се разписаха.

Брендън Дубински вкара две попадения при успеха на Кълъмбъс с 4:3 като гост на Колорадо. Победата обаче донесе Дейвид Савард с точен изстрел 61 секунди преди сирената.