2. Зимни спортове
  3. Лидерът в НХЛ Минесота с шеста поредна победа

Лидерът в НХЛ Минесота с шеста поредна победа

Минесота затвърди позицията си на лидер в Националната хокейна лига след успех с 4:2 над домакина Лос Анджелис. Това беше рекордна в клубната история шеста поредна победна като гост и общо шести последователен успех в редовния сезон.

Минесота затвърди позицията си на лидер в Националната хокейна лига след успех с 4:2 над домакина Лос Анджелис. Това беше рекордна в клубната история шеста поредна победна като гост и общо шести последователен успех в редовния сезон.

Даръл Пау се отличи с гол и асистенция, а Мику Койву, Марко Скандела и Коди Алмънд също се разписаха. 21-годишният Мат Хакет дебютира като титуляр на вратата на Минесота и направи впечатляващите 42 спасявания. За домакините головете реализираха Дъстин Пенър и Трент Хънтър в третата част.

Филаделфия победи гостуващия Питсбърг с 3:2 и се изкачи на върха в Източната конференция.

Домакините поведоха с 3:0 след попадения на Дани Бриер, Уейн Симъндс и Скот Хартнел. Симъндс се отличи и с асистенция при четвъртия пореден успех на тима.

Евгени Малкин завърши с гол и асистенция за Питсбърг, а Джеймс Нийл също вкара за гостите, който обаче допуснаха втора последователна загуба и бяха свалени от първото място на Изток.

Носителят на купа “Стенли“ Бостън допусна домакинска загуба с 0:2 от Флорида след два късни гола.

Томаш Копецки откри резултата 2:32 минути преди края, а Крис Ферстеег вкара на празна врата 42 секунди преди сирената.  В мач номер 600 в кариерата си Жозе Тиодор отрази всичките 40 удара към вратата си и за втори път през сезона не допусна гол.
Флорида записа трета поредна победа и води в класирането на Югоизточната дивизия.

Бостън, който е лидер в Северозападната дивизия, пък загуби за втори път поред.

Детройт записа осми успех в последните си десет мача след 5:2 над гостуващия Финикс. Възпитаниците на Майк Бабкок решиха всичко с пет безответни гола в първата третина на Тод Бертуци, Валтери Филпула, Томас Холмстрьом, Дарън Хелм и Иржи Худлер.
Филпула и Худлер дадоха и по една асистенция, а Павел Дацюк и Хенрик Зетеберг завърши с по две. За гостите почетните попадения реализираха Радим Върбата и Мартин Ханзал.

Патрик Шарп реализира втория си гол в 94-ата секунда на продължението и донесе победата на Чикаго с 3:2 над домакина Ню Йорк Айлендърс.

Мариан Хоса също се разписа, а вратарят Рей Емъри спаси 31 удара за гостите, които записаха трети пореден успех в лигата.
Травис Хамоник и Стийв Стейос вкараха за домакините. Тампа Бей прекъсна серията си от пет последователни
поражения след 3:2 като гост на Ню Йорк Рейнджърс с дузпи. Доминик Муур беше в основата на успеха, след като изравни резултата 1:57 минута преди края на редовното време, а след това единствен реализира при наказателните удари. Райън Малоун също вкара за гостите.

Райън Калахан и Артьом Анисимов реализираха за Рейнджърс, който падна за втори път поред след пет последователни победи преди това.