2. Зимни спортове
  3. Лидерите в Централната дивизия на НХЛ с важни победи в битката за място в елиминациите

Чикаго Блекхоукс надделя над Уинипег с 5:2 като гост за четвърта поредна победа в Националната хокейна лига.

Чикаго Блекхоукс надделя над Уинипег с 5:2 като гост за четвърта поредна победа в Националната хокейна лига.

"Черните ястреби" поведоха в края на първата третина, когато Патрик Кейн отбеляза 18-ия си гол от началото на сезона. Домакините възстановиха равенството в самото начало на втората част чрез Брайън Литъл.

Малко след това Чикаго отново поведе. Артьом Анисимов беше точен с добавка, след като удар на Артьоми Панарин бе спасен.
Гостите гарантираха успеха си с две шайби в разстояние на няколко секунди в края на последната третина, дело на Дънкан Кийт и Мариан Хоса.

В заключителните секунди двата тима си размениха по още един гол. Адам Лоури реализира за Уинипег, а Панарин - за Чикаго.

С победата "черните ястреби" се доближиха на 5 точки до лидера на Запад Минесота Уайлд, който се наложи над Тампа Бей Лайтнинг с 2:1 след дузпи.