2. Зимни спортове
  3. Лос Анджелис и Минесота запазиха шансове за плейофите

Лос Анджелис и Минесота запазиха шансове за плейофите

Вижте резултатите от НХЛ

Шампионът Лос Анджелис направи важна крачка към класирането за плейофите, след като се наложи като гост над Кълъмбъс с 4:3. Победата позволи на Кингс да се доближат само на 3 точки от осмата позиция, която ще им даде право да защитават трофея си. С 23 спасявания за Кингс се отличи вратарят Джонатан Куик, като четири от тях бяха в последните две минути. Куик имаше по-малко работа от колегата си Къртис Макелхини, който спря забележителните 40 шайби към мрежата си, но бе подложен на сериозен обстрел в последните секунди от двубоя, тъй като минута и 53 секунди преди неговия край домакините намалиха на 3:4 чрез Дейвид Савард.

Преди това два гола за Лос Анджелис в първата третина вкараха Дуайт Кинг и Тайлър Тофоли, във втората Джеф Картър добави още един, а четвъртият бе дело на капитана Дъстин Браун в началото на последната част. За Кълъмбъс, които вкараха по веднъж във всяка от третините, освен Савард точни още бяха и Джак Скил и Скот Хартнел. В Минеаполис Минесота записа записа шеста поредна победа, след като спечели с 5:3 срещу гостуващия Ванкувър. Домакините решиха всичко още във втората третина, чийто край дойде при резултат 5:2. Джордан Шрьодер и Джейсън Промънвил дадоха стабилен аванс на домакините след по-малко от осем минути игра, но малко след това Зак Касиан върна един гол за канадския тим.

В 16-а минута на първата третина Минесота отново увеличи преднината си на две гола, след като се разписа Нино Нидеррайтер вкара. В 71-а секунда на втората част гостите отново намалиха чрез Шон Матиас, но последваха нови две попадения за Минесота - първо Райън Сутър при числено превъзходство направи 4:2, а 54 секунди след това Кайл Бродзиак покачи до 5:2. В последните 20 минути домакините не потърсиха още попадения и пред резервния вратар на гостите Еди Лак нямаше много работа. Това позволи на Ванкувър да вкара все пак още един гол, като точен за крайното 3:5 беше Райън Стантън две минути преди последната сирена. В класирането в Западната конференция Минесота е на девето място, докато Ванкувър е позиция по-напред. Разликата между двата тима обаче е само 3 точки.

Срещи от редовния сезон в първенството на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ):
Ню Джърси - Едмънтън - 1:2
Кълъмбъс - Лос Анджелис - 3:4
Минесота - Ванкувър - 5:3
Чикаго - Аризона - 2:3 след дузпи
Сан Хосе - Калгари - 1:4