2. Зимни спортове
  3. Лос Анджелис победи Анахайм след дузпи

Лос Анджелис победи Анахайм след дузпи

Рейнджърс спечели дербито на Ню Йорк с Айлъндърс

Лос Анджелис постигна домакинска победа с 3:2 след дузпи срещу местния съперник Анахайм в мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

В "Стейпълс Сентър" гостите поведоха с 1:0 чрез Никлас Хагман във втория период, но "кралете" изравниха чрез центъра Майк Ричардс. Капитанът на домакините Дъстин Браун направи резултата 2:1 в третата част, а Любомир Висновски възстанови равенството малко преди края.

Решителната дузпа в полза на Лос Анджелис бе реализирана от опитния Дъстин Браун. Това бе дебютен двубой за новият старши треньор на "кралете" Дарил Сътър.

Лос Анджелис се намира на предпоследното четвърто място в Тихоокеанската дивизия, докато отборът на Анахайм е на пета позиция.

В друга среща от НХЛ, играна през нощта, Отава победи с 4:3 у дома след продължение отбора на Флорида. Даниел Алфредсон вкара своя гол номер 399 в Лигата и добави две асистенции за успеха на канадския отбор.

Победното попадение в полза на "сенаторите" дойде 2:02 минути след началото на допълнителния период и бе реализирано от Боби Бътлър. Крис Нийл и Ерик Карлсон добавиха по един гол и едно завършващо подаване в отбора на Отава, който на три пъти повеждаше в резултата преди да реализира решаващото попадение.

Точни за "пантерите" от Флорида бяха Михал Репик, Шон Матиас и Томаш Копецки.