2. Зимни спортове
  3. Лос Анджелис си осигури място в плейофите

Лос Анджелис си осигури място в плейофите

"Кралете" победиха гостуващия Финикс с 3:2 след дузпи и си осигури място в плейофите за втора поредна година

Лос Анджелис Кингс победи гостуващия Финикс с 3:2 след дузпи и си осигури място в плейофите за втора поредна година. Джарет Стол реализира решаващия наказателен удар, а домакините станаха четвъртия отбор от Западната конференция, който си гарантира участие в следсезонните елиминации.

Вратарят Джонатан Куик направи 33 спасявания и записа десети успех от десет мача, решени с дузпи. Кори Пери вкара третия хеттрик в кариерата си, а Анахайм разби гостуващия Сан Хосе с 6:2. Успехът на домакините изхвърли Калгари от борбата за плейофите.

Защитаващият титлата си Чикаго постигна труден успех с 4:3 след продължение над гостуващия Сейнт Луис. Ценното попадение реализира Джонатан Тейвс 1:41 минути преди края на допълнителното време. Ги Джей Оши и Дейвид Бейкс изведоха гостите напред с два гола през първата част, но Мариан Хоса, Томаш Копецки и Ник Леди направиха обрат за домакините във втората третина. Крис Стюърт прати мача в продължение с гол в средата на третата част.

Жаром Игинла се отличи с три гола и асистенция при разгромния успех на Калгари над гостуващия Едмънтън с 6:1. Алекс Тангей добави гол и две асистенции за победата.

Кам Уорд отрази всичките 42 удара към вратата си и помогна на Каролина да се справи с гостуващия Детройт с 3:0. Джеф Скинър, Дерек Джослин и Ерик Коул вкараха за успеха срещу шампиона в Централната дивизия.

Вашингтон се утвърди на върха на Източната конференция след 5:2 над гостуващия Флорида. Александър Овечкин се отличи с попадение и две асистенции за столичани, които имат 4 точки аванс пред втория Филаделфия два мача преди края на редовния сезон.

Бостън се наложи с 3:2 над гостуващия Ню Йорк Айлендърс и стана четвъртият отбор на Изток, който преминава границата от 100 точки. Денис Зайденберг, Грегъри Кямбъл и Шон Торнтън се разписаха за домакините, които изостават само на 2 точки от второто място на Изток.

Иля Ковалчук вкара 30-ия си гол за сезона и добави асистенция за успеха на Ню Джърси над гостуващия Торонто с 4:2. Така за осми пореден сезон Ковалчук достигна до границата от 30 попадения.