2. Зимни спортове
  3. Макдейвид спря серията от загуби на Едмънтън с първия си хеттрик в НХЛ (ВИДЕО)

Макдейвид спря серията от загуби на Едмънтън с първия си хеттрик в НХЛ (ВИДЕО)

Монреал запази лидерското си място в НХЛ с победа срещу Торонто

Конър Макдейвид отбеляза първи хеттрик в кариерата си, а Едмънтън победи с 5:2 Далас и сложи край на серията си от пет поредни загуби в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Благодарение на успеха в събота вечер Ойлърс вече са равни с Анахайм, който е лидер в класирането на Тихоокеанската дивизия от Западната конференция.

Макдейвид, първи избор в драфта през 2015-а година, не беше вкарвал гол от десет мача насам, но даде аванс на Едмънтън след 2:57 минути игра в срещата срещу Далас. Той заби една шайба и в началото на втората част за 4:0 в полза на гостите, а след 6:41 минути игра в последната третина оформи крайния резултат. Тайлър Питлик пък вкара шестия си гол за сезона, а Оскар Клебъм записа петото попадение в полза на гостите, за които Кам Талбът отрази 31 удара. Патрик Ийвс и Джейми Бен бяха точни за Далас при 4-минутен пауърплей в края на втората част, като първият беше точен в пети пореден мач и това е най-продължителната серия в неговата кариера.

Най-дългата серия от загуби в Източната конференция също беше прекратена, след като Бъфало спечели след шест поредни поражения. Сабите се наложиха с 2:1 срещу Питсбърг с гол на Кал О'Райли при изпълнението на дузпи, което не позволи на Пингвините да се изравнят с Ню Йорк Рейнджърс на върха в Столичната дивизия. Монреал остана начело на Атлантическата дивизия, Източната конференция и НХЛ като цяло, след като Канадците се наложиха с 2:1 срещу Торонто в най-голямото дерби за вечерта. Пол Байрън и Алекс Галченюк бяха точни за отбора на Монреал, който вече има 12 поредни победи срещу вечния си съперник в лигата.