2. Зимни спортове
  3. Марчанд оглави класирането при реализаторите след успех на Бостън над Калгари

Марчанд оглави класирането при реализаторите след успех на Бостън над Калгари

Победата беше четвърта поредна за Мечоците

Брад Марчанд вкара 36-ия си гол за сезона и оглави класирането при реализаторите в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), а Бостън надви с 5:2 Калгари.

Победата беше четвърта поредна за Мечоците, като с нея те сложиха край на серията от десет успеха за Флеймс, които два дни по-рано изравниха клубния си рекорд.

Марчанд вкара втория гол за Бостън и освен че оглави класирането при реализаторите в НХЛ, той се изравни с Патрик Кейн от Чикаго и Конър Макдейвид от Едмънтън по точки със 76. Преди него Давид Пастърнак изравни резултата, а след 11:03 минути игра във втората третина Дейвид Бакес вкара победния гол за своя тим.

Той се завърна след лечение на контузия и беше изкаран отново извън леда след удар на Марк Джордано, но седем минути по-късно Бакес се появи отново в игра и вкара за 3:2. Той се възползва от атака трима на двама в полза на Мечоците и вкара шайбата във вратата на Калгари с мощен удар от около десет метра. Мат Белески отбеляза за 4:2 в началото на последната третина, а Пастърнак вкара втория си гол в мача на празна мрежа.

Победата доближи Бостън на четири точки от лидера в Атлантическата дивизия Монреал, докато Калгари изостава с девет от вицешампиона Сан Хосе в Тихоокеанската.

Уейн Симъндс отбеляза гол номер 200 в кариерата си, а Стийв Мейсън спаси 23 удара на вратата на Филаделфия при победата с 4:0 срещу Питсбърг. Шон Кутурие, Клод Жиру и Дейл Уайс също вкараха в мрежата на гостите от Питсбърг, които пропуснаха възможност да се изравнят с лидера в Източната конференция Вашингтон.

Рикард Ракел вкара 30-ия си гол за сезона при победата на Анахайм с 2:1 над Сейнт Луис. Това остави Патоците на три точки пред Калгари в Тихоокеанската дивизия, докато Сейнт Луис остана на осмо място в битката за плейофи в Западната конференция.

Колорадо спечели едва 20-та си победа за сезона, след като надви Детройт в дербито на опашкарите в лигата. Джей Ти Компър вкара първия си гол в лигата, а Калвин Пикард спря 27 удара на вратата.