2. Зимни спортове
  3. Мариан Хоса вкара два гола за победа на Чикаго над Торонто

Мариан Хоса вкара два гола за победа на Чикаго над Торонто

Чикаго надви Торонто с 5:4

Мариан Хоса вкара два гола за пълния обрат и победа на Чикаго с 5:4 срещу Торонто в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Двете точки оставиха Чикаго на удобна позиция за класиране в плейофите, докато Торонто почти със сигурност изигра един от последните си мачове за настоящия сезон.

Само 18 мача преди края на редовния сезон в НХЛ, Торонто се намира на десето място в Източната конференция и само чудо може да класира канадците в плейофите. Изоставането от осмия Вашингтон е цели четири точки, а отборът от американската столица има и мач по-малко. Чикаго пък е на шесто място в Западната конференция и има аванс от пет точки срещу делящите деветото място отбори на Колорадо и Лос Анджелис. Черните ястреби са изиграли и мач повече от съперниците си, но до края на сезона остават 17 мача.

Хоса даде преднина на отбора си за първи път в мача, след като беше точен в края на втората част. Той вкара и на празна мрежа 16 секунди преди края, като тази шайба се оказа победна, защото четири секунди преди финалната сирена Майк Браун оформи крайното 4:5 с гол за Торонто.

Паскал Дюпоа вкара гол в четвъртия рунд при изпълнението на дузпи за победа на Питсбърг с 4:3 над Далас, с което Пингвините останаха на четвърто място на изток. Всъщност, Пингвините са втори по точки, но лидерът в дивизията им Ню Йорк Рейнджърс е начело на генералното класиране, а зад него са първенците в останалите две дивизии - Бостън и Флорида.