2. Зимни спортове
  3. Микаел Гранлунд донесе победата на Минесота над Бостън

Микаел Гранлунд донесе победата на Минесота над Бостън

Тампа Бей удължи серията без успех на Бъфало на шест мача

Микаел Гранлунд се разписа 44.5 секунди преди края за победата на Минесота с 1:0 у дома срещу Бостън в среща от редовния сезон от Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Вратарят Деван Дубник спря 25 удара в своя четвърти мач без допуснат гол през сезона.
Гранлунд се разписа след подаване на Йонас Бродин и преодоля стража на гостите Тука Раск. Минесота вкара 10 гола в последните си 7 двубоя, в които постигна 3 победи. Уайлд има допуснати 29 попадения в 16 мача през кампанията, което е най-доброто постижение в Лигата до момента.

Алекс Килърн се отличи с гол и асистенция за Тампа Бей при победата с 4:1 като гост срещу Бъфало. Лайтнинг се поздрави с успех в първи си двубой без капитана си Стивън Стамкос, който е контузен в коляното. Никита Кучеров, Никита Нестерьов и Брейдън Поинт също бяха точни в полза на победителите. Коуди Франсън вкара единственото попадение в полза на Сейбърс. Бъфало няма нито една победа в последните си шест двубоя.

Сейнт Луис победи с 3:2 като домакин срещу Сан Хосе. Джейдън Шварц се разписа на два пъти, а съотборникът му Дейвид Перън вкара решителното попадение за Блус. Вратарят Джейк Алън се отличи с 29 спасени шайби за домакините. Кевин Лабан реализира първия си гол в НХЛ, а Лоугън Кутюр също се разписа в полза на Шаркс. Отборът от Сан Хосе допусна втората си поредна загуба.

Далас също победи с 3:2 като домакин срещу Колорадо. Патрик Ийвс, Брет Ричи и Джони Одуя вкараха голове за победителите през първата част. Нейтън Маккинън върна едно попадение в полза на гостите във втория период, докато Михаил Григоренко се разписа за 3:2 в третата част.