2. Зимни спортове
  3. Милена Тодорова завърши 45-а в преследването

Милена Тодорова завърши 45-а в преследването

Две сестри се качиха на стълбичката във във френския зимен център Анси-Льо Гран Борнан

Елвира Йоберг спечели преследването при жените отза Световната купа по биатлон във френския зимен център Анси-Льо Гран Борнан. За 22-годишната шведка, която е сестра на звездата в този спорт Хана Йоберг, това беше първа победа в кариерата. Тя стартира от трета позиция и след само две грешки в четирите си стребли успя да завърши първа с време от 29:27 минути.

На 4,2 секунди зад нея финишира представителката на домакините Жулиа Симон, която допусна само една грешка на последната си стребла и това й коства победата.

Трета бе сестрата на победителката – Хана Йоберг. Олимпийската шампионка в индивидуалната дистанция от Игрите в Пьонг Чанг през 2018 г. стартира 10-а и с две грешки от 20 изстрела на огневия рубеж финишира на 11,6 секунди зад Елвира Йоберг.

България бе представяна само от Милена Тодорова в състезанието. 23-годишната ни надежда направи силно състезание що се отнася до ски бягането, но 4-те грешки на стрелбата не й позволиха да спечели много позиции напред и стартирайки 52-ра, тя завърши едва на 45-о място.