2. Зимни спортове
  3. Минесота най-после би

Минесота най-после би

Андрю Брунет вкара два гола и помогна на Минесота Уайлд да прекъсне серията от пет поредни загуби

Андрю Брунет вкара два гола и помогна на Минесота Уайлд да прекъсне серията от пет поредни загуби с успех над Финикс Койотис с 3:2 в среща от НХЛ.

Брунет откри резултата през първия период, но Финикс изравни чрез Тейлър Пят. Брент Бърнс върна аванса на Минесота, а Брунет увеличи преднината с втория си гол в мача. Отново Пят върна едно попадение за койотите минута преди края на мача.

Вратарят на Минесота Никлас Бакстрьом допринесе за победата с 33 спасявания. Флорида също прекъсна негативна серия, като се наложи с 3:0 като гост на Вашингтон и сложи край на поредицата от шест поредни загуби срещу този съперник.

Вратарят на Флорида Томас Вокун отрази 36 шайби и записа трети шутаут за сезона. Майкъл Фролик, Стив Берние и Майк Санторели отбелязаха головете за пантерите.

В Отава Майкъл Зауер отбеляза първия си гол в НХЛ при числено превъзходство за победата на Ню Йорк Рейнджърс над Сенатърс с 5:3.

Зауер даде преднина на Рейнджърс с попадението си 5:19 минути преди края, а Брендън Дубински затвърди успеха, отбелязвайки петото попадение за своя отбор 51,9 секунди преди сирената.