2. Зимни спортове
  3. Монреал измъкна трудна победа срещу Филаделфия

Монреал измъкна трудна победа срещу Филаделфия

Вижте резултатите от срещите в НХЛ

Давид Дешарне вкара гол 3:27 минути след началото на продължението, благодарение на което легендарният Монреал се наложи с 2:1 над Филаделфия в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Така Канадците продължиха победната си серия до три поредни мача. Томаш Плеканец вкара гол в последната третина за Канадците, докато Кари Прайс спаси 23 шайби за 30-та си победа за сезона. Мат Рийд пък се разписа за отбора на Филаделфия, а Рей Емери извади цели 39 удара. Той замени контузения Стийв Мейсън.

Джеймс Нийл вкара гол 4:27 минути след началото на продължението при победа на Нешвил с 3:2 над Тампа Бей в друг мач от вечерта. Сет Джоунс и Тейлър Бек също вкараха по един гол за Хищниците, които спечелиха трети пореден мач в НХЛ и пети от последните си шест. Кейси Сизикъс се разписа 4:37 минути преди края на последната третина, а отборът на Ню Йорк Айлъндърс победи с 3:2 Едмънтън. Колин Макдоналд асистира за победния гол и добави още един в полза на Айлъндърс, а с попадение се отчете и Джош Бейли.

Ярослав Халак спаси 34 шайби. Джейми Бен вкара два гола при победата на Далас с 5:3 над Бостън. Тревър Дейли се разписа с второто попадение при числено предимство в полза на Звездите, на чиято врата Кари Лехтонен спаси 41 удара.