2. Зимни спортове
  3. Монреал надигра Ванкувър, Вашингтон постигна пета поредна победа

Монреал надигра Ванкувър, Вашингтон постигна пета поредна победа

Отборът на Каролина Хърикейнс разгроми тима на Едмънтон Ойлърс със 7:1 като домакин в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Ню Йорк Рейнджърс надви с 3:2 носителя на купа "Стенли" Чикаго в среща от Националната хокейна лига. Ерик Кристенсен отбеляза победниягол за Рейнджърс в 6:36 минута на третия период. Попадението дойде само 28 секунди, след като Патрик Кейн бе изравнил за Чикаго за 2:2.

Рейнджърс успя да стигне до победата, макар че игра без някои от основните си хокеисти като Крис Дръри, Вини Проспал и Мариан Габорик. Брендън Дубински отбеляза другите два гола за отбора от Ню Йорк. Вратарят на Рейнджърс Хенрик Лундквист спаси 33 удара и допринесе за втората поредна победа на своя тим. Във Филаделфия, Скот Хартнъл вкара два гола, а Клод Жиро добави един за победата на домакините над Каролина с 3:2. Успехът е четвърти пореден за Филаделфия и тимът вече заема еднолично първото място в Атлантическата дивизия.

Ванкувър надигра убедително Ню Джърси с 3:0 в друга среща от тази нощ. Рафи Торес и Райън Кеслър вкараха по един гол в първите две третини, а крайното 3:0 за канадците оформи Хенрик Седин 6:17 минути преди края. Мартин Бродюр спаси 20 удара за Девилс, но това не помогна на тима, който записа най-слабия старт на сезона от 27 години, като заема последното място в НХЛ с едва 7 точки.

Резултати от играните тази нощ мачове в Националната хокейна лига на САЩ и Канада:
Каролина - Едмънтън 7:1
Вашингтон - Ню Йорк Рейнджърс 5:3
Монреал - Ванкувър 2:0
Отава - Атланта 5:2
Тампа Бей - Торонто 4:0
Калгари - Колорадо 4:2

Анахайм - Сан Хосе 3:2 (след продължение)