2. Зимни спортове
  3. Монреал победи като гост Бостън след изпълнение на дузпи

Монреал победи като гост Бостън след изпълнение на дузпи

Вижте как завършиха мачовете от тази нощ

Монреал победи като гост Бостън с 6:5 след изпълнение на дузпи и запази втората си позиция в класирането на Източната конференция в първенството на НХЛ. Андрей Марков изравни 8.2 секунди преди края на редовното време, а Брендън Галахър реализира единствената дузпа за Монреал. Майкъл Райдър откри резултата през първата третина, а Пи Кей Събън направи 2:0 в началото на втората част.

Отборът на Бостън стигна до обрат с 4:2 за 14 минути след попадения на Дъфи Хамилтън, Брад Марчанд, Патрис Бержерон и Нейтън Хортън. Райдър върна един гол в началото на третата част, след това Тайлър Сегуйн бе точен за Бостън за 5:3. До края на двубоя за Монреал по едно попадение реализираха Брендън Галахър и Андрей Марков.

Майк Камалери вкара две шайби през втория период за успеха на Калгари срещу Колорадо с 4:3. Капитанът на домакините Жаром Игинла остана извън стартовия състав за пръв път в последните шест години, което подсили спекулациите за трансфер в Бостън.

За победителите Иржи Худлър и Стив Бегин добавиха по една шайба, а Блейк Сомо направи две асистенции. За Калгари това бе осма поредна домакинска победа. Джейми Макгин, Гейбриъл Ландеског и Райън О'Райли се разписаха за Колорадо.

Минесота спечели срещу Финикс с 4:3 след продължение и продължи победата си серия на седем двубоя. Мико Койву вкара победния гол в 2:43 минута на добавеното време.

Сан Хосе разгроми с 4:0 Анахайм след голове на Джо Павелски, Патрик Марло, Брент Бърнс и Томи Уингълс.