2. Зимни спортове
  3. Монреал разби Детройт със 7:2

Монреал разби Детройт със 7:2

Детройт остава лидер в НХЛ с актив от 67 точки

Мачът между Монреал и Детройт, последен преди паузата за Двубоя на звездите в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, завърши с изненадваща победа със 7:2 за домакините от Канада.

Иржи Худлер реализира двете попадения в полза на "крилете",  а Рене Бурке, Алексей Емелин, Томаш Плеканец, Давид Дешарне и Макс Пачорети бяха точни в полза на канадците.

Детройт не можеше да разчита на опитния си защитник Никлас Лидстрьом, който е болен. Вратарят Джими Хауърд пък беше заменен през първата част, като на неговото място влезе Ти Конклин  Въпреки смяната гостите не успяха да избегнат разгромното поражение.

Детройт остава лидер в НХЛ с актив от 67 точки, докато Монреал е на четвърта позиция в Североизточната дивизия с 47 точки.