2. Зимни спортове
  3. Монреал с първи успех в плейофната серия срещу Бостън

Монреал с първи успех в плейофната серия срещу Бостън

Кари Прайс се завърна на вратата на Монреал с трети мач без допуснат гол за сезона при победа на Канадците с 2:0 над Бостън в среща от плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ)

Кари Прайс се завърна на вратата на Монреал с трети мач без допуснат гол за сезона при победа на Канадците с 2:0 над Бостън в среща от плейофите на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Монреал поведе с 1:0 в четвъртфиналната серия от Източната конференция, въпреки че гостува в първия мач. Прайс игра само в един от 19-те плейофни мача на Монреал миналата година, когато отборът му стигна до финал в конференцията. В останалите срещи на вратата на легендарния тим беше Ярослав Халак, който премина в редиците на Сейнт Луис през месец юни. През този сезон Прайс игра 70 мача за Монреал, а в 71-ия си отрази 31 удара. Брайън Джионта вкара победния гол за Монреал след 2:45 минути игра в първата част, а малко преди края на мача добави още едно попадение за крайното 2:0.

Райън Милър спря 35 шайби за втория мач без допуснат гол в плейофи в кариерата си при победа на Бъфало с 1:0 над вицешампиона Филаделфия. Победното попадение пък вкара Патрик Калета, с което гостите взеха аванс на старта на серията.

Джо Павелски вкара гол след 14:44 минути игра в продълженията за победа на Сан Хосе над Лос Анджелис в първа плейофна среща от четвъртфиналите на Западната конференция. Той спечели мач номер 1 срещу отбора на Лос Анджелис, чиято последна победа в серия беше през 1993-а година с Уейн Грецки.

Плейофи от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), първи кръг:

Филаделфия - Бъфало 0:1 * Бъфало води в серията с 1:0 победи

Бостън - Монреал 0:2 * Монреал води в серията с 1:0 победи

Сан Хосе - Лос Анджелис 3:2 след продължение * Сан Хосе води в серията с 1:0 победи