2. Зимни спортове
  3. Наследникът на Илиев и Анев 27-и на световното

Наследникът на Илиев и Анев 27-и на световното

Кристиян Стоянов сбърка фатално в последната стрелба

Кристиян Стоянов се класира на 27-о място в индивидуалната дисциплина на 15 километра при младежите на световното първенство по биатлон в Отепяя (Естония).

Шампионатът е за юноши, младежи и девойки до 18 и до 20 години.

При по-големите Стоянов имаше огромен шанс да влезе в топ 10, след като направи само 1 грешка в първите си 3 стрелби. При последното появяване на рубежа обаче българинът направи още 2 пропуска и това го отпрати извън най-добрите 25 биатлонисти.

Така той завърши на 4:05.6 минути след победителя.

Шампион стана руснакът Игор Малиновски, а на почетната стълбичка се качиха още норвежецът Стурла Легрейд и Саид Халили (Русия).

Останалите българи се наредиха по-назад, след като допуснаха още повече грешки в стрелбата. Петър Велчев е 49-и с 5 пропуска, Християн Георгиев също е с толкова и остана 62-и, а Борислав Яврийски финишира 76-и с 8.