2. Зимни спортове
  3. Нешвил изравни серията срещу Ванкувър

Нешвил изравни серията срещу Ванкувър

Бостън поведе с 1-0 победи на Филаделфия

Нешвил победи Ванкувър във втората среща от полуфиналния плейоф в Западната конференция на НХЛ и изравни серията на 1-1 победи.

Мат Халисчук донесе успеха на своя отбор почти в края на второто продължение. Така Придатърс спечелиха мача с 2:1 като гости. Нешвил доминираха през по-голямата част от редовното време и отправиха 36 удара към вратата на Ванкувър срещу само 15 от съперника.

По ирония на съдбата, въпреки превъзходството си в редовното време, отборът на Нешвил беше пред прага на поражението, след като изравни само минута и 7 секунди преди края чрез Райън Сутер.

Във втората минута на втората третина пък Алекс Бъроуз завърши блестяща контраатака и пас на Кеслър, след като домакините от Ванкувър в този момент бяха дори с човек по-малко на леда.

Бостън поведе с 1-0 победи на Филаделфия, след като се наложи с категоричното 7:3 като гост. Нейтън Хортън изведе гостите напред с 2:1 36 секунди преди края на първата част, а през втората паднаха още три гола в мрежата на вратаря Брайън Буше.

Малко преди резултатът да стане 1:5, той беше заменен от руснака Сергей Бобровски, но нямаше особен ефект от тази промяна. Иначе по два от общо седемте гола вкараха Дейвид Крайци и Бред Маршан.