2. Зимни спортове
  3. Нешвил спечели у дома срещу Ню Джърси

Нешвил спечели у дома срещу Ню Джърси

Победата е пета поредна за домакините, които са начело в Лигата с актив от 82 точки

Колин Уилсън се разписа 3.27 минути преди края при победата на Нешвил с 3:1 у дома срещу Ню Джърси в среща от редовния сезон в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Победата е пета поредна за домакините, които са начело в Лигата с актив от 82 точки. Крейг Смит също реализира попадение за Предатърс в края на срещата, а Мат Кълън даде аванс 1:0 в полза на домакините в първия период. Стив Берние изравни резултата при числено превъзходство в полза на Девилс. Вратарят Пека Рине спря 21 удара за Нешвил при поредния силен мач на отбора пред собствена публика, докато Ню Джърси записа четвъртата си поредна загуба.

В друга среща от НХЛ, играна тази нощ, Ню Йорк Рейнджърс разгроми с 5:1 като гост Аризона. Треньорът на гостите Ален Виньо записа своя успех номер 500 в Лигата. Кам Талбът направи 34 спасявания, включително и дузпа в третия период, при третата поредна победа в полза на Ню Йорк.

Виньо стана 21-ият треньор в НХЛ, който достигна до границата от 500 успеха в кариерата си. За победителите точни бяха Крис Крейдър, Марк Стаал, Лий Стемпниак, Кевин Хайс. Техният съотборник Рик Неш реализира 35-ото си попадение през сезона. Антоан Вермет се разписа в полза на Аризона. Домакините записаха седма поредна загуба у дома. Монреал спечели с 2:1 у дома след дузпи срещу Торонто в дербито между канадските отбори. Алекс Галченюк и Давид Дешарне реализираха попадения при изпълнението на дузпите, докато Дейвид Галахър беше точен в редовното време при числено превъзходство. Вратарят Кори Прайс се отличи с 28 отразени удара на вратата на победителите, които печелят точки в последните си пет срещи в Лигата. Даниъл Уиник вкара гола за Торонто, но преднината на гостите продължи едва 41 секунди, когато точен след асистенция на Томас Плеканец беше Галахър. Монреал е начело в Източната конференция в НХЛ с актив от 76 точки.