2. Зимни спортове
  3. Нешвил за първи път в полуфиналите на Запад

Нешвил за първи път в полуфиналите на Запад

Вижте всички резултати от играните тази нощ срещи

Отборът на Нешвил се класира за полуфиналите в Западната конференция в НХЛ за първи път след победа с 4:2 срещу Анахайм, с което тимът спечели серията с 4:2 победи.

Ник Сполинг вкара два гола за Нешвил, а по веднъж се разпиха Стив Съливан и Дейвид Легуонд. За Анахайм точни бяха Джейсън Блейк и Теему Селане. Нешвил досега бе достигал до плейофите пет пъти, но винаги отпадаше в първия кръг.

Шампионът Чикаго се спаси от отпадане в първия кръг на плейофите, след като победи Ванкувър с 4:3 (след продължение). Бен Смит вкара третия си гол в плейофите в 15:30 минута на продължението и донесе победата на Чикаго, с което тимът изравни серията на 3:3, след като изоставаше с 0:3.

В редовното време Чикаго се спаси от загуба след изравнително попадение на Майкъл Фролик в началото на третата част. За Ванкувър точни бяха Даниел Седин, Александър Бъроуз и Кевин Биекса. Решителният седми мач е във Ванкувър утре, а победителят ще срещне на полуфиналите Нешвил.

Филаделфия също доведе серията срещу Бъфало до седми мач след успех с 5:4 (след продължение), с което изравни резултата в плейофа на 3:3. Виле Лейно донесе успеха на Филаделфия с попадение в 4:43 минута на продължението.

Дани Брир вкара два гола, а Брайън Буше спаси 24 удара за успеха на Филаделфия. Буше влезе в игра във втория период, след като титулярният вратарят Майкъл Лейтън пусна 3 гола при първите 7 удара в първия период. Седмият мач, който ще определи победителя, ще се играе утре във Филаделфия.

Първенство на Националната хокейна лига на САЩ и Канада, срещи от първия кръг в плейофите:

Чикаго - Ванкувър - 4:3 (след продължение)
* Резултатът в серията е равен - 3:3

Бъфало - Филаделфия - 4:5 (след продължение)

Нешвил - Анахайм - 4:2
* Нешвил спечели серията с 4:2 победи