2. Зимни спортове
  3. НХЛ: Бъфало победи Монреал с дузпи

НХЛ: Бъфало победи Монреал с дузпи

Филаделфия и Уинипег също се поздравиха с победи

Брад Бойс и Томаш Ванек вкараха при изпълненията на дузпи за победа на Бъфало с 3:2 над Монреал в среща от Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).

Йонас Енрот спаси 25 шайби на вратата на Бъфало и спечели шести мач от началото на сезона като заместник на титуляра Райън Милър, който получи сътресение в събота. Джейсън Поминвил и Дерек Рой помогнаха на стража си с две попадения в третата част, с което преодоляха дефицит от два гола за Бъфало и изпратиха мача в продължение.

Последвалата победа беше четвърта за Сабите в последните им пет мача. Макс Пакорети и Ерик Коул вкараха за Канадците, на чиято врата Кари Прайс спаси 30 шайби.

Клод Жиро вкара два гола и подаде за трети при победа на Филаделфия с 5:3 над Каролина. Мат Рийд, Максим Талбот и Уейн Симондс нанизаха другите попадения за Летящите, които са в серия от пет победи в последните седем мача.

В последна среща от деня новаците от Уинипег победиха Тампа Бей с категоричното 5:2. Точни за канадския тим бяха Евандър Кейн, Дъстин Бъфлин, Марк Флъд, Андрю Лад и Тим Стейпълтън.