2. Зимни спортове
  3. НХЛ: Далас прекъсна серията си от шест поредни загуби

НХЛ: Далас прекъсна серията си от шест поредни загуби

Ню Йорк Рейнджърс спечели изключително важна победа с 3:2 след дузпи в гостуването си на Филаделфия и така остана в зоната на плейофите 3 кръга преди края на редовния сезон в НХЛ.

Ню Йорк Рейнджърс спечели изключително важна победа с 3:2 след дузпи в гостуването си на Филаделфия и така остана в зоната на плейофите 3 кръга преди края на редовния сезон в НХЛ.

Браян Маккейб при игра 5-ма срещу 3-ма и Руслан Федотенко бяха точни за Рейнджърите в редовното време, докато Джеймс Ван Римсдайк и Николай Жердев се разписаха за Филаделфия.

При дузпите Ерик Кристенсен и Войтек Волски отбелязаха, докато Хунрик Лундквист заключи вратата си пред Жердев и Клод Жиру.

Далас победи Анахайм с 4:3 в среща от редовния сезон в първенството на НХЛ и сложи край на серията си от шест поредни загуби.

Освен това Далас запази шансове за класиране в плейофите. Майк Рибейро вкара два гола за победителите, като с второто си попадения изведе Далас напред в резултата - 4:2 в 15-та минута на втората част.

Две минути преди края домакините от Анахайм пропуснаха чудесна възможност да изравнят чрез Теему Селане.
След тази победа Далас е само на три точки от осмото място в Западната конференция четири кръга преди края на редовния сезон.
Носителят на купа "Стенли" от 2008 година Детройт победи Минесота с 4:2. Войтек Волски донесе победата на Ню Йорк Рейнджърс над Филаделфия с 3:2 след изпълнение на дузпи.

Каролина загуби от Бъфало с 1:2 след продължение. Колорадо загуби от Калгари с 1:2, а освен това нападателя Пол Щасни ще пропусне всички срещи до края на сезона заради контузия на десния крак.

Щасни, който има 22 гола и 35 асистенции този сезон, се контузи в петък по време на двубоя с Финикс.