2. Зимни спортове
  3. НХЛ: Филаделфия дели първото място на Изток

НХЛ: Филаделфия дели първото място на Изток

Крис Кели реализира хеттрик за отбора на Отава, който се наложи с 3:1 над Ню Йорк Рейнджърс, като това е второ такова постижение за него от началото на сезона. Кели, вкара третото си попадение на празна врата, когато домакините бяха включили шести полеви състезател. Отборът на Отава върви трудно този сезон в първенството, но след победата те се придвижиха на 3-о място в Североизточната дивизия.

Филаделфия се изравни на върха в Източната конференция с по 38 точки с отборите на Питсбърг и Вашингтон, след като се наложи с 3:2 при визитата си на Айлендърс на пързалката в Юниондейл.

Победното попадение реализира Даниел Бриер 5:44 минути преди края на мача. По този начин Филаделфия спечели и третата среща срещу този противник през сезона, а общо има 21 победи от 23 мача срещу всички противници от Атлантическата дивизия. Другите два гола реализираха Мат Карли и Андреас Нодъл.

Чикаго се придвижи на 2-о място в Централната дивизия с 32 точки след победата с 4:2 на собствен терен срещу Калгари. Дейв Боланд вкара две попадения при числено превъзходство. Брайън Бикел и Джонатан Тейвс вкараха другите два гола, пак при пауър-плей. Звездата на домакините Патрик Кейн се контузи още в първата минута на мача и беше откаран в болницата.

В Анахайм вратарят Иля Бризгалов направи 39 спасявания и помогна за успеха на Финикс с 3:0. Това е трети пореден мач за Бризгалов срещу бившия му отбор, в който той не допуска гол. Мач номер 400 в НХЛ изигра Лий Стемпняк, който вкара третия гол за Койотите 2:56 минути преди края на празна врата. Другите два бяха дело на Тейлър Плат с рикошет и на Шейн Доун.