2. Зимни спортове
  3. Норвежка с четвърти успех за световната купа по биатлон

Норвежка с четвърти успех за световната купа по биатлон

Милена Тодорова е 45-ата, а Даниела Кадева и Мария Здравкова не се класираха за неделния старт

Марте Олсбу Рьозеланд завоюва своята четвърта победа в десет индивидуални старта от началото на сезона в Световната купа по биатлон, след като спечели спринта на 7.5 километра в германския зимен център Оберхоф.

Норвежката допусна само една грешка в стрелбата си от положение легна и бе безгрешна от прав, като премина дистанцията за 23:30.1 минути. С равно второ време днешната надпревара завършиха белорускинята Хана Сола и французойката Жулия Симон, които допуснаха съответно по две и една грешки. Двете бяха със 7.1 секунди по-бавни от Рьозеланд и поделят втората позиция.

Четвърта с две грешки и пасив от 22.6 секунди завърши втората белорускиня Динара Алимбекова, а петицата бе затворена от норвежката Ингрид Ландмарк Тандреволд. Тя завъртя една наказателна обиколка във втората си визита на рубежа и бе с общо 23.1 секунди по-бавна от своята съотборничка Рьозеланд на финала.
От българките най-добро представяне отново записа Милена Тодорова, която обаче остана едва 45-а, след като допусна цели три пропуска във втората си стрелба, а преди това бе безгрешна в първата си. Нейното изоставане преди неделното преследване на 10 километра спрямо първата е 1:42.2 минути.
Другите две българки в днешния старт Даниела Кадева и Мария Здравкова не се класираха за неделния старт, след като останаха съответно 77-а и 99-а със съответно един и четири пропуска.
В утрешния ден програмата в Оберхоф предвижда първите за сезона смесени щафети, като класическата такава ще започне в 13:15, а единичната в 15:45 часа българско време. Неделното преследване за жени ще стартира в 15:45 часа и ще сложи край на петия кръг за сезона в Световната купа по биатлон.