2. Зимни спортове
  3. Носителят на купа "Стенли" се спаси от елиминация

Носителят на купа "Стенли" се спаси от елиминация

Носителят на купа "Стенли" Чикаго разби домакина Ванкувър с 5:0 и се спаси от елиминация още в първия кръг на плейофите в Западната конференция на Националната хокейна лига.

Така авансът в серията на канадците, които спечелиха титлата в редовния сезон и са поставени под номер 1, беше намален на 3:2 победи.

Дънкан Кийт се отличи с два гола и две асистенции, Мариан Хоса добави два гола и асистенция, а Патрик Кейн също се разписа за Чикаго, който стигна до шести мач на собствен терен, въпреки че загуби първите три мача.

Вратарят на гостите Кори Крофърд отрази всичките 36 удара, за да запише първи "шутаут" в плейофите в кариерата си.

Третият на Изток Бостън се наложи с 5:4 след продължение над домакина Монреал и изравни серията на 2:2 победи.

Майкъл Райдър отбеляза втория си гол в мача в 1:59 минута на добавеното време, за да донесе успеха на тима си. Той добави и една асистенция при изравнителното попадение за 4:4 на Крис Кели в 6:18 минути преди края.

Андрю Ференс и Патрис Бержерон също се разписаха за Бостън, а вратарят Тим Томас отрази 34 шайби.

Канадците поведоха с 3:1 след попадения Брент Сопел, Мак Камалери и Андрей Костицин до 28-ата минута, но гостите изравниха още до края на втората третина.

Пи Кей Сабън отново изведе Монреал напред рано в последната част, но голът на Кели прати мача в продължение.

Сан Хосе се доближи на един успех от полуфиналите на Запад след 6:3 над домакина Лос Анджелис.

Райън Клау се разписа на два пъти за гостите, които поведоха с 3:1 победи в серията.

Сан Хосе вкара три безответни гола в началото на втората третина, но домакините намалиха до 2:3. С две бързи попадения на Джо Торнтън и Джо Павелски в началото на третата част обаче гостите предрешиха крайния победител.

Джейсън Дьомер и Тори Мичъл също се разписаха за Сан Хосе, а Лоугън Кутюр се отличи с две асистенции.

За домакините реализираха Брад Ричардсън, Джъстин Уилямс и Алексей Поникаровски.