2. Зимни спортове
  3. Ню Йорк Айлендърс победи Торонто след продължение

Ню Йорк Айлендърс победи Торонто след продължение

Капитанът Джон Таварес отбеляза гол 21.8 секунди преди края на продължението при победата на Ню Йорк Айлендърс над Торонто

Капитанът Джон Таварес отбеляза гол 21.8 секунди преди края на продължението при победата на Ню Йорк Айлендърс над Торонто с 4:3 в среща от редовния сезон на първенството в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Таварес е лидер в НХЛ с 33 гола и 72 точки в 68 мача.

Айлендърс губеше с 0:2 след втората част, но успя да спечели двубоя. Тайлър Кенеди, Франс Нилсен и Кейси Сизикас се разписаха през третата част за тима на Айлендърс, който води с три точки пред Рейнджърс на върха в дивизия Метрополитън. Вратарят Михаел Нойвирт направи 22 спасявания за победителите, които са домакини на Рейнджърс във вторник. Нешвил победи Аризона с 2:1 след продължение с гол на Джеймс Нийл 2:45 минута след началото на добавеното време.

Пека Рине отрази 27 удара за Нешвил. Сан Хосе записа 10-и пореден домакински успех срещу Питсбърг - 2:1 след изпълнение на дузпи. Томи Уингълс преодоля Марк-Андре Флюри в осмия кръг при наказателните удари, а Анти Ниеми направи 39 спасявания и отрази седем от осем дузпи.
Последната домакинска загуба на Сан Хосе от Питсбърг е на 22-и октомври 1997 година. Детройт спечели срещу Едмънтън с 5:2, а Ванкувър се наложи над Анахайм с 2:1.