2. Зимни спортове
  3. Ню Йорк Рейнджърс изравни серията срещу Отава (ВИДЕО)

Ню Йорк Рейнджърс изравни серията срещу Отава (ВИДЕО)

Оскар Линдберг вкара два гола във втората третина на мача

Оскар Линдберг вкара два гола, а вратарят Хенрик Лундквист спаси 22 удара при успеха на Рейнджърс с 4:1 над Отава в плейофите на Изток в НХЛ. Резултатът в серията беше изравнен с този мач, а петата среща е в събота в канадската столица.

Крис Крайдер и Ник Холдън също се разписаха за домакините, а Танър Глас добави две голови подавания. За Сенатърс се разписа Кайл Търис в последната част на мача. Те загубиха защитника си Ерик Карлсон- към момента за неустановен период, който игра с две минифрактури на крака, но положението се усложни след като беше блокиран от двама противници във втората третина.

Танър Глас също направи една асистенция и тя беше за второто попадение на Линдберг, който беше точен и двата пъти във втория период на мача. Той се разписа в 15:54 на втората част с удар от левия син кръг, за да направи резултата 3:0. Крайдер направи 4:0 в 10:45 минута на третата част при числено превъзходство. След като в първите седем мача от елиминациите Крайдер не се беше разписвал, сега е точен във втори пореден мач, като този път след добавка при отбит удар на Райън Макдона. 6:26 минути преди края Кайл Търис върна един гол за гостите при атака от ляво и удар от зоната.