2. Зимни спортове
  3. Ню Йорк Рейнджърс смаза Питсбърг с 5:2

Ню Йорк Рейнджърс смаза Питсбърг с 5:2

Вижте всички резултати от срещите в НХЛ

Мариан Габорик и Райън Калахан вкараха голове при числено превъзходство и помогнаха на Рейнджърс да разбие с 5:2 като гост Питсбърг в дербито на Източната конференция на НХЛ. След този успех Ню Йорк Рейнджърс събра 82 точки и заема 7-о място на Изток, с 3 точки аванс пред последния в зоната на плейофите- Бъфало.

За Питсбърг остава 4-ото място в конференцията за момента. Гостите получиха сериозно предимство в началото на третата част, когато Мат Куук от Пингуинс получи петминутно наказание заради удар с лакът в лицето на съперник, само три минути по-късно и Мати Нисканен напусна леда заради високо вдигнат стик и при съотношение петима срещу трима на леда Габорик изравни резултата на 2:2. 5 секунди след края на наказанието Калахан направи 2:3, а в последните две минути на мача Дерек Стивън и Брандън Дубински оформиха крайното 2:5.

Пи Кей Събън реализира първия хеттрик в кариерата си в НХЛ при успеха на Монреал с 8:1 като гост на Минесота. Победата дойде в много важен момент за Канейдиънс, които събраха 87 точки и са само на 2 от 5-ото място, което в момента се заема от Тампа Бей. Само 31 секунди бяха необходими на Райън Уайти да открие резултата в полза на гостите, а първите две части завършиха при резултат 6:0. За първи път от януари 2008-а година насам отборът на Монреал бележи 8 гола в един мач.

Блейк Жефрион също реализира хеттрик за Нешвил, който се наложи с 4:3 над Бъфало след продължение. И двата отбора се борят за място в плейофите, като домакините си поделят 5-7 място на Запад. Жефрион вкара и трите гола в редовното време, а Мартин Ерат заби победната шайба след пас на Райън Сутер 27 секунди след началото на продължението.

Легендарният вратар Мартин Бродьо записа 115-и мач без допуснат гол в кариерата си в НХЛ, след като отрази 13 удара при успеха на Ню Джърси Девилс с 3:0 над Калъмбъс. Дяволите заемат 11-о място на Изток, на 7 точки от последното място за елиминациите, заемано в момента от Бъфало. Райън Кларксън вкара два гола, а третото попадение беше дело на Ник Палмиери.

На Запад Анахайм и Далас си поделят в момента 8-о място с по 85 точки, като днес Патоците надвиха Калгари с 5:4 след продължение. Кори Пери се разписа във 2:38 минута на допълнителното време и спаси успеха, след като Калгари се върна в мача след пасив от три гола.