2. Зимни спортове
  3. ОБЗОР: Александър Георгиев с 26 спасявания в НХЛ (ВИДЕО)

ОБЗОР: Александър Георгиев с 26 спасявания в НХЛ (ВИДЕО)

Ню Йорк Рейнджърс с четвърти пореден успех

Ню Йорк Рейнджърс записа четвърти пореден успех в НХЛ, след като надигра Отава с 3:2.

Вратарят с български корени Александър Георгиев допринесе за успеха с 26 спасявания. Барклей Гудроу вкара победния гол 2:03 минути преди края на последната третина.

Калгари победи Вашингтон с 4:3 след продължение. Елиас Линдхолм се отличи с хеттрик, включително победен гол в продължението.

Калгари поведе с 3:0, но допусна изравняване след попадения на Евгений Кузнецов, Мартин Фехервар и Алекс Овечкин за столичани.
Ню Джърси победи Бъфало с 2:1 след продължение. Павел Заха вкара победния гол, а вратарят на Джърси Нико Доус спаси 24 удара в дебютния си мач в НХЛ.

Питсбърг разгроми Торонто със 7:1 в друга среща от тази нощ. Новобранецът Дрю О`Конър вкара два гола, а Маркус Петерсон добави гол и две асистенции за успеха на "пингвините".

Първа победа за сезона записа тимът на Монреал, който се наложи над Детройт с 6:1. Матио Перо се отличи с хеттрик за успеха на канадците.

Сейнт Луис постигна четвърта поредна победа от началото на сезона след разгром над Лос Анджелис със 7:3 в друг мач от Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Дейвид Перон реализира хеттрик за победата, негов шести в кариерата. Тори Круг се отличи с три асистенции за успеха на Блус. Минесота победи Анахайм с 4:3 след продължение.

Райън Хартман реализира победното попадение 13 секунди преди края на продължението и Минесота има четири победи от началото на сезона, като дели първото място в Централната дивизия със Сейнт Луис.