2. Зимни спортове
  3. ОБЗОР: Флорида с осма поредна победа в НХЛ (ВИДЕО)

ОБЗОР: Флорида с осма поредна победа в НХЛ (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и лидерите в отделните дивизии

Лидерът в Източната конференция Флорида надделя над гостуващия Анахайм с 3:2 след продължение и записа осма поредна победа в редовния сезон на първенството на Националната хокейна лига.

Жонатан Юбердо вкара 79 секунди преди края на добавеното време, а Антони Дюклер допринесе с две попадения за успеха и вече има 30 гола през кампанията. Сергей Бобровски отрази 22 шайби.

Силен мач за гостите направи вратарят Джон Гибсън, който завърши с 52 спасявания. Дерек Грант записа гол и асистенция, а Трой Тери също се разписа.

Матю Ткачак блесна с хеттрик и помогна на Калгари да спечели срещу гостуващия Сиатъл с 5:3. Канадците регистрираха пета последователна победа и се утвърдиха на върха в Тихоокеанската дивизия с 99 точки.

Джони Годро записа две асистенции и премина границата от 100 точки през сезона. Ноа Ханифин допринесе с попадение и асистенция.
Гостите имаха аванс от 3:1 след първите две третини, но допуснаха обрат.

Вашингтон разгроми гостуващия Филаделфия с 9:2. Столичани записаха рекорден брой попадения в един мач през сезона и постигнаха четвърти пореден успех.

Александър Овечкин откри резултата с 46-ия си гол за сезона, а след това добави и асистенция. Ларс Елер вкара два пъти, а Конър Шери, Гарнет Хатауей, Йохан Ларсон и Мат Ъруин допринесоха с по гол и асистенция. Джъстин Шулц добави три асистенции.  Джеймс ван Римсдайк се разписа два пъти за гостите.

Сейнт Луис записа шеста поредна победа и девети последователен мач с точка при успеха с 4:2 над домакина Бостън. Владимир Тарасенко вкара два гола, а Тори Кръг и Давид Перон добавиха по попадение и асистенция срещу бившия си отбор. Кръг, който игра първите си девет сезона в лигата за Бостън, се завърна в "TD Garden" за първи път след трансфера си в Сейнт Луис през октомври 2020 година.

Патрис Бержерон и Марк МакЛафлин бяха точни за домакините, които загубиха за трети път в четири срещи. Каролина надделя над домакина Ню Йорк Рейнджърс в дербито на лидерите в Столичната дивизия и остана на върха на класирането със 104 точки. Първото атакуващо звено беше в основата на успеха на гостите, като Себастиан Ахо завърши с гол и две асистенции, а Сет Джарвис и Андрей Свечников допринесоха с по попадение и асистенция. Вратарят Фредерик Андерсен парира 28 изстрела.

К'Андре Милър и Крис Крейдър бяха точни за домакините, които останаха със 100 точки. Крейдър реализира 50-ото си попадение в кампанията и стана едва четвъртият играч на Рейнджърс, достигнал тази граница в рамките на един сезон. Той има още осем мача, за да подобри клубния рекорд на чешката легенда Яромир Ягър от 54 гола от 2005/2006. Вратарят Игор Шестьоркин се отличи с 21 отразени шайби. Кайл Палмиери единствен реализира при дузпите и донесе победата на На Йорк Айлъндърс над гостуващия Питсбърг с 5:4. Зак Паризи и Джош Бейли вкараха по два гола, а Иля Сорокин направи рекордните си в мач от лигата 43 спасявания. Айлъндърс постигна осма победа в последните си девет домакинства.

Питсбърг се нуждаеше от победа в редовното време, за да си осигури място в плейофите, но загуби за пети път в шест срещи.
Джейк Генцел се отличи с гол и асистенция за гостите. Тим Щюцле блесна с два гола и асистенция, а Отава надделя над домакина Детройт с 4:1. Остин Уотсън добави гол и асистенция, а канадците прекъснаха серия от три поредни загуби.

Детройт пък регистрира осмо поражение в десет срещи. Кевин Фиала и Райън Хартман записаха по два гола при успеха на домакина Минесота над Едмънтън с 5:1. Леон Драйзайтл вкара за гостите и е лидер при стрелците през сезона с 51 попадения.

Райън Йохансен беше точен 1:42 минута преди края на продължението при успеха на Нешвил над гостуващия Сан Хосе с 1:0. Юусе Сарос направи 25 спасявания за четвъртия си "шътаут" в кампанията и общо 18-и в кариерата си.

Егор Шарангович се отличи с два гола и асистенция, а Ню Джърси спечели гостуването си на Аризона с 6:2. Рууп Хинц вкара 4:50 минути преди края и донесе победата на Далас над гостуващия Тампа Бей с 1:0. Скот Уеджууд отрази всичките 25 удара към вратата си и записа първи "шътаут" за сезона и общо пети в лигата.

Куин Хюз реализира в 51-ата секунда на продължението при победата на Ванкувър над Лас Вегас с 5:4. Хюз добави и асистенция, а Елиас Петерсон допринесе с гол и две асистенции за канадците. Шей Тиодор се разписа два пъти за гостите, включително и изравнителното попадение 42 секунди преди края на редовното време.