2. Зимни спортове
  3. ОБЗОР: Георгиев отрази 36 удара, но Рейнджърс загуби в НХЛ

ОБЗОР: Георгиев отрази 36 удара, но Рейнджърс загуби в НХЛ

Вижте всички резултати и лидерите в отделните дивизии

Роденият в България руски национал Александър Георгиев спаси 36 удара при загуба на НЙ Рейнджърс с 1:3 срещу ЛА Кингс в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Това е втора загуба от три мача за нюйоркчаните в началото на най-дългата им серия от гостувания.

Филип Дано, Блейк Лизот и Адриан Кемпе вкараха головете срещу Георгиев, Тревър Муур завърши с две асистенции, а Кал Питърсън спаси 22 удара. Майка Зибанеяд пък отбеляза попадението за Рейнджърс.

Кингс вкараха два гола в първите 3:41 минути на втората третина. Зибанеяд пък намали за Рейнджърс осем минути преди края на последната част, а Кемпе оформи крайния резултат 77 секунди преди сирената.

Крис Ноблаух води Рейнджърс в този мач, тъй като Джерард Галант е с положителен тест за КОВИД-19.

Назем Кадри вкара победния гол в края на последната част и Колорадо надви Сиатъл с 4:3. Никола Обре-Кубел се разписа два пъти и Девон Тоус добави още една шайба за Аваланч, които спечелиха 12-а поредна домакинска победа и пета като цяло в НХЛ. Маркус Йохансон, Джаред Маккан и Колин Бекуел бяха точни за Кракен.

Брад Марчанд вкара два гола с разбит нос при победата на Бостън със 7:3 срещу Вашингтон. Той отнесе удар със стик в лицето в първата третина, но почти не пропусна игрово време и дори подаде за първия от двата гола на Давид Пастърнак.

Мат Гжелчик, Крейг Смит и Ерик Брюинс също се разписаха за Брюинс, които подобриха баланса си в последните 11 гостувания до 9-1-1. Линус Улмарк пък спаси 24 удара. Той пусна два гола срещу Конър Шийри и един срещу Ти Джей Оши.