2. Зимни спортове
  3. ОБЗОР: Калгари счупи рекорд в НХЛ, Сан Хосе би Вашингтон

ОБЗОР: Калгари счупи рекорд в НХЛ, Сан Хосе би Вашингтон

Вижте всички резултати и лидерите в отделните дивизии

Джеймс Раймер спаси 32 удара и Сан Хосе спечели с 4:1 срещу Вашингтон в мач от редовния сезон на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Йонатан Дален пък вкара гол в една от залите, в които неговият баща игра като професионалист.

Раймер спря осем удара само срещу Александър Овечкин и не допусна гол при цели четири пауърплея за Капс. Ноа Грегор пък записа втория си гол за сезона и Никола Мелош вкара първи в кариерата си, благодарение на което Шаркс започнаха успешно серия от четири поредни мача на източното крайбрежие.

Дален вкара за 3:1 при 3:09 минути оставащи по часовник, като това бе втори негов гол в 22 мача. Неговият баща Улф Дален игра два сезона за Капс в края на кариерата си между 1999 и 201.

Андрю Колиано оформи крайния резултат на празна мрежа и така Вашингтон загуби поредни мачове в редовното време за първи път през сезона. Капс са в серия от осем поражения в последните си 11 мача и продължават да играят без крилото Ти Джей Оши.

Матю Ткачук вкара два гола и Калгари записа клубен рекорд с 62 удара към противниковата врата при изразителната победа с 6:0 срещу Кълъмбъс. Това също така бе и мачът с най-много удари за гостуващ отбор от 1955-а година насам, когато НХЛ започна да следи тази статистика.

Джейкъб Маркстрьом отрази 23 шайби за 13-и шътаут в кариерата си, а Андрю Манджапани, Микаел Беклунд, Елиас Линдхолм и Ерик Гудбрансон отбелязаха останалите попадения за Флеймс, които спечелиха три от последните си четири мача.

Остин Матюс се разписа при дузпите и Торонто вкара три пъти от пауърплей в редовното време за победа с 4:3 срещу Анахайм.

Мич Марнър, Уилям Нюландер и Джон Таварес бяха точни при числено предимство.

Дилан Стром отбеляза три гола и Чикаго победи с 8:5 Детройт в четвъртия мач тази нощ.

Алекс Дебринкет записа две попадения през последната третина за Блекхоукс, които водеха с 4:0 в първата част и позволиха на Ред Уингс да се приближат само на един гол. Дебринкет обаче вкара на празна мрежа 1:43 преди края и с това довърши съперника.

Доминик Кубалик, Сам Лафърти и Брендън Хагел също се разписаха за Чикаго, а за Детройт точни бяха Роби Фабри, Тайлър Бертуци, Пюс Сутер, Мориц Зайтер и Дилан Ларкин.