2. Зимни спортове
  3. ОБЗОР: Кори Пери с гол №400 в НХЛ (ВИДЕО)

ОБЗОР: Кори Пери с гол №400 в НХЛ (ВИДЕО)

Вижте всички резултати и лидерите в отделните дивизии след тях

Кори Пери вкара гол номер 400 в кариерата си в НХЛ за деветата поредна домакинска победа на Тампа Бей срещу Едмънтън с 5:3 в среща от редовния сезон.

Пери отбеляза при числено превъзходство за 4:1 в 15:24 минута на втората част и записа 14-ия си гол за сезона. Той става 103-ият играч в историята и деветият активен хокеист, който достига тази граница.

Пат Марун, Стивън Стамкос, Брейдън Пойнт и Никита Кучеров също бяха точни за успеха. Тампа Бей има 13 победи в последните си 16 мача у дома и записа пети успех срещу Едмънтън. Вратарят Андрей Василевски отрази 27 удара.

За Едмънтън се разписаха Конър МакДейвид и Зак Хайман. Тампа Бей заема второ място в класирането на Атлантическата дивизия със 72 точки от 50 мача, а Едмънтън е четвърти в Тихоокеанската с 59 точки от 51 срещи.

Ник Сузуки се отличи с два гола и асистенции при победата на Монреал с 4:0 срещу Бъфало. Коул Кофийлд добави гол и асистенция за тима на Монреал, който е 4-3-0 при временния треньор Мартин Сейнт Луис.

Далас победи Уинипег с 3:2 след продължение с гол на Тайлър Сегуин в 54-а минута на допълнителното време. Той подаде на Денис Гурянов за изравнителния гол в края на третата част, а Джейми Бен се отличи с попадение и две асистенции.

Виктор Арвидсон с втория си гол в мача 3:39 минути преди края донесе успеха на Лос Анджелис над Аризона с 3:2. Блейк Лизот също се разписа, а Тревън Муур добави две асистенции за "кралете", които печелят за пети път в последните си шест мача.

Клейтър Келер и Барет Хетън бяха точни за Аризона. Колорадо победи Детройт с 5:2, а Габриел Ландескуг се отличи с две попадения. По един гол добавиха Тайсън Йост, Назем Кадри и Валери Ничушкин. Вратарят Павел Франкуз отрази 32 удара за тима на Колорадо, който печели трети мач от последните четири.

Филип Задина и Роби Фабри реализираха попаденията за Детройт. Колорадо е лидер в Централната дивизия със 78 точки от 51 мача.